Festivalis „Dainuže, suskmabėk 2019“

By 2019-01-28 29 birželio, 2020 Renginių archyvas

Sausio 26 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras skambėjo nuo liaudies dainų, nes pirmąkart vyko harmonizuotų liaudies dainų festivalis „Dainuže, suskambėk 2019”. Jį inicijavo ir rengė dirigentė Laima Saročkienė kartu su savo vadovaujamais kolektyvais – vokaliniu ansambliu „Kuplė” ir  mišriu kvartetu.

Renginį vedė žinoma Lietuvoje etnomuzikologė, liaudies dainų atlikėja, televizijos laidų vedėja ir folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė, kuri ne tik nuoširdžiai ir šiltai pristatė kiekvieną kolektyvą, bet ir atliko unikalią koncertinę programą „Loreta & Vytautas FolkJazz Trio“ su trombono virtuozu, dirigentu, kompozitoriumi, tarptautinių ir respublikinių projektų dalyviu, konkursų laureatu Vytautu Pilibavičiumi ir džiazo pianistu, žinomu Lietuvoje ir užsienyje klavišininku, muzikinių festivalių ir konkursų dalyviu Leonidu Mieldažiu. Šio unikalaus projekto dalyviai ne tik papuošė, praturtino pirmąkart organizuojamą festivalį, bet ir supažindino dalyvius ir klausytojus su profesionaliąja, Europoje sparčiai populiarėjančia folkjazz kultūra, sujungiančia autentiškai stilistikai artimą dainų atlikimą ir meistriškas džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijas.
Festivalio dalyviai – vokaliniai ansambliai ir vokalinės kamerinės grupės: Bijotų laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela ,,Bijotaičiai‘‘ (vad. Evaldas Skrodenis ir Kristina Mizgirienė), Upynos kultūros namų vokalinis moterų ansamblis (vad. Renata Gužauskienė), Traksėdžio laisvalaikio salės vokalinis ansamblis ,,Dainė” (vad. Alvydas Juodviršis), Kvėdarnos kultūros namų moterų ansamblis ,,Allegro‘‘  (vad. Gražina Pameditienė), Žadeikių laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis ,,Žarija‘‘ (vad. Aušra Jančauskienė), Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro moterų ansamblis ,,Kuplė” ir MIŠRUS KVARTETAS (vad. Laima Saročkienė), Šilalės ir Jurbarko SKAUTŲ VADOVŲ TRIO, Klaipėdos rajono Pašlūžmio pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro moterų ansamblis  ,,Graumena‘‘ (vad. Gražina Pameditienė).
Žiūrovai šiltai palaikė kiekvieną kolektyvą, o jaunimas Šilalės ir Jurbarko SKAUTŲ VADOVŲ TRIO (Andrius iš Jurbarko, Eglė ir Mindaugas iš Šilalės) sulaukė itin gausių aplodismentų ir Loretos Sungailienės kvietimo į artimiausią TV laidos ,,Duokim garo” filmavimą.
Visiems kolektyvams įteiktos padėkos ir  festivalio suvenyrai.
Renginį vainikavo visų festivalio dalyvių ir žiūrovų kartu atliekama giesmė ,,Lietuva brangi” (muzika Juozo Naujalio, žodžiai Maironio).

Renginio organizatoriai – Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras
Festivalio rėmėjai: Šilalės rajono savivaldybė, UAB ,,Pitlius”, Kavinė ,,Ugnija”, UAB ,,Avirginida”
Informaciniai renginio rėmėjai – UAB  „Šilalės artojas”,  VšĮ ,,Šilalės naujienos”

Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro informacija
Nuotraukos ir vaizdo medžiaga MB „Septintas kadras“