Europos paveldo diena

By 2021-09-21 Renginių archyvas

Rugsėjo 17 d. Penkiasdešimtyje Europos valstybių prasidėjo Europos paveldo dienų renginiai. Šiais metais renginio tema „Įtraukiantis paveldas“. Rugsėjo 18 d. Toks renginys vyko ir mūsų rajone, šalia Padievaičio piliakalnio. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Šiais metais baigti piliakalnio ir aplinkinių teritorijų sutvarkymo darbai, prieš tai atlikti išsamūs archeologiniai tyrinėjimai.
Renginio dalyvius pasveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis. Apie atliktus piliakalnio tvarkybos darbus papasakojo įmonės „Kvėdarsta“ vadovas Gintas Navardauskas. Apie sutvarkytos zonos įveiklinimo planus kalbėjo Kvėdarnos seniūnas Aivaras Dobilas.
Koncertinę programą, tautiška kapelija „Sutaras“ pradėjo senovinėmis karo dainomis, po kurių „Viduramžių pasiuntiniai“ surengė riterių turnyrą. Į turnyrą buvo įtraukti ir žiūrovai tapę ginklanešiais ir damomis. Susirinkusiems buvo surengta viktorina, kurios visi klausimai buvo apie piliakalnius. Prizus viktorinos nugalėtojams įsteigė kultūros paveldo departamentas. Šventę užbaigė šaunieji „Sutaro“ vyrai. Smagu buvo žiūrėti kaip žiūrovai pakilo nuo kėdžių ir pasileido šokti.

Projekto partneris Kvėdarnos seniūnija.
Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba, Kultūros paveldo departamentas, Šilalės rajono savivaldybė, UAB „Kvėdarsta“, Šilalės miesto seniūnija.
Informacinis rėmėjas UAB „Šilalės artojas“.

Informaciją pateikė Šilalės kultūros centro vyr. režisierius Vytautas Jankauskas.
Nuotraukos Astos Gestautienės.