Bardų ir poezijos nakties festivalis Kaltinėnuose „Žodžiai nebijo lietaus“

By 2022-08-29 Renginių archyvas

Kaip gaivus vėjo gūsis praskriejo dar neregėtas ir negirdėtas bardų ir poezijos nakties festivalis Kaltinėnuose „Žodžiai nebijo lietaus“.
Šiltą rugpjūčio šeštadienio vakarą su trumpa vasariško lietaus skraiste Dvasingumo parkas pripildė geros nuotaikos, puikios poezijos, persipinančios su autorine muzika. Tai puiki proga įkvėpti kultūrinės atgaivos, kurią padovanojo į festivalį iš įvairių Lietuvos vietų atvykę bardai: Adas Nausėda, Arvydas Pilipauskas, Rolandas Kulikauskas, Rimas Liorančas, Agnė Siriūnaitytė, Aridonas Daukša, Saulius Lapėnas, Olegas Ditkovskis, Saulius Bareikis bei Andrius Kaniava su grupe, kurią sudarė  smuiko virtuozas Tadas Dešukas bei atlikėja Gintarė Bauerytė.
Visus susirinkusiuosius sveikino ir linkėjo gražaus vakaro Kaltinėnų seniūnijos seniūnas Antanas Bartašius, Šilalės kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė, LR Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio atstovas Tadas Sadauskis.
Kai pavakarę pakeitė naktis, saulę – žvaigždžių bei žvakių mirgėjimas, Dvasingumo parką užliejo poezijos nakties skaitymai. Vėlyvą vakarą poezija dalijosi poetai iš literatų klubų: „Laiko lašai“ (Skaudvilė),  „Vieversys“ ir „Be rėmų“ (Kelmė), „Žingsniai“ (Tauragė), „Versmė“ (Šilalė), „Vingiorykštė“ (Plungė). Festivalį, pripildytą muzikos ir eilių, papuošė magiškas angelų performansas, kurį pademonstravo Šilalės r. sav. kultūros centro „Šokio teatras“, vadovaujamas Aušros Danisevičienės. Bardų ir poezijos festivalio dalyviams, rėmėjams, partneriams dovanoti skėčiai su renginio logotipu.
Festivalis „Žodžiai nebijo lietaus“ ne tik kvietė klausytis puikios muzikos ir eilių, bet taip pat siūlė dalyvauti edukacinėse programose. Renginio metu veikė edukacinis dirbtuvėlių kiemelis vaikams ir suaugusiems. Pirmosios edukacijos organizatoriai kvietė kurti žvakides, kaltinėniškių ir šilališkių šeimininkių sandėliukuose atrasti tušti stiklainiai, kurie išsigelbėjo nuo kruopščios šeimininkės akių, netapdami kvapnios ir skanios aviečių ar braškių uogienės saugotojais, edukacijos metu pavirto originaliomis žvakidėmis ir sutemus skleidė jaukią šviesą Dvasingumo parke (edukacijos vadovė Lina Šimkūnienė). Antroji edukacija,  kvepianti medumi ir vasara… Edukacijos tikslas – supažindinti su vienu seniausiu amatu – žvakių gamyba. Dalyviai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško medaus aromato ir išbandė sausąją žvakių gaminimo techniką – gaminti žvakę iš bičių korių (žvakes gaminti mokė edukacijos vadovė muziejininkė Lina Bajorinienė iš Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus).  Trečiai edukacijai vadovavo kraštietė Ieva Vitartaitė, dalyviai apsilankę jos vadovaujamoje edukacijoje galėjo pasigaminti natūralų vainiką bei apžiūrėti Ievos autorinius darbus. Ketvirtoji edukacija linksma ir vaikiška. Tapyba ant veido ir kūno – tai galimybė išreikšti save pasirinktomis spalvomis ir linijomis. Visus norinčiuosius šventiškai papuošė Aurelija Betingienė.
Klausytojai, įsijautę į bardų atliekamą muziką, tarsi pasinėrė į kitokį pasaulį, kuriame realus gyvenimas nebeegzistuoja – tai buvo puiki galimybė atitrūkti nuo sudėtingos realybės ir leisti širdžiai pasivaikščioti.
Dėkojame visiems, kurie dalyvavo, klausė ar prisidėjo organizuojant renginį. Tikimės, kad Kaltinėnuose po šio susitikimo vasaromis vėl ir vėl liesis poezija bei muzika. Nuoširdžiai dėkojame Kaltinėnų kultūros namų renginio vedėjui, garso ir šviesos operatoriui Aivarui Armonui, Kaltinėnų seniūnijos darbuotojams už didelį indelį įgyvendinant bardų ir poezijos nakties festivalį Kaltinėnuose „Žodžiai nebijo lietaus“.

Renginio organizatorius – Šilalės r. sav. kultūros centro Kaltinėnų kultūros namai. Festivalio sumanytoja ir projekto vadovė –  Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė. Projekto partneriai: Kaltinėnų seniūnija, Kaltinėnų miestelio, Gineikių ir Iždonų kaimų bendruomenės.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Šilalės rajono savivaldybė, MB „Kepsita“, verslininkai: B. ir J. Subačiai, L. Gužauskienė, V. ir V. Jokubauskai.

Informacinis rėmėjas – UAB „Šilalės artojas“.

Festivalio pagalbininkai – savanoriai: LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Šilalės S. Girėno 705-os kuopa, Kaltinėnų 302-asis jaunųjų šaulių būrys ir vadovė Edita Radimonaitė, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro savanoriai.

Informaciją pateikė Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė.
Nuotraukos: MB „7 kadras“ ir savanorės Sigitos Vitaitės.