Ant aukščiausio Žemaitijos kalno vėl skambėjo gera muzika

By 2021-08-02 Renginių archyvas

Liepos 24-osios pavakare Medvėgalio šlaitą vėl nugulė meno mylėtojų minia. Vyko jau XV „Medvėgalio menų festivalis“.
Festivalio programą fanfaromis pradėjo varinių pučiamųjų kvintetas „PhilBrass“. Iš jų estafetę perėmė violančelių kvintetas „QuiCelli“ ir nuostabaus balso savininkė Renata Dubinskaitė (mecosopranas). Kartu su violančelininkais grojo pianistas, profesorius Saulius Šiaučiulis, kurio virtuoziškos improvizacijos džiugino ir stebino žiūrovus.
Jeigu kas pavargdavo sėdėti ant ne visai patogių suolų, galėjo pasivaikščioti tarp Medvėgalio ąžuolų ir apžiūrėti foto parodą „Medvėgalio festivaliui 15“, kurioje buvo eksponuojamos fotonuotraukos ir plakatai iš visų iki šiol vykusių festivalių. Daugelis nuotraukose pamatė save, ar savo kaimyną. Dauguma smagiai dalijosi prisiminimais.
Kai savo spektaklį „Norėčiau būt paparčio žiedu“ (choreografas Bea Debrabant, Prancūzija) pristatė įvairiatautė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė, žiūrovų tarpe abejingų neliko. Žiūrovai plojo atsistoję.
Programos pabaigoje pasirodė ansamblis „4tango“ ir nepaprastai stipraus ir sodraus balso sopranas Ieva Prudnikovaitė. Žavėjo muzikantų ir solistės profesionalumas ir įtaigumas. Pasirodymo pabaigoje ant Medvėgalio kalno susirinkusi publika vėl plojo atsistojusi.
Kalno viršūnėje jau baigė degti laužas kai žiūrovus privertė aikčioti ugnies skulptūrinė kompozicija „Senosios Europos atnaša Medvėgaliui“. Kompozicijos simboliai ir ženklai sukurti remiantis Marijos Gimbutienės, kurios 100 metų gimimo sukaktį šiemet minime, archeomitologinėmis įžvalgomis.
Kompozicijos autoriai skulptoriai Rūta Ona Čigriejūtė ir Rytas Jonas Belevičius, projekto autorė Eglė Valentė.
Patys kantriausi žiūrovai, kurių šiemet buvo tikrai daug, žiūrėjo Karolio Kaupinio kino filmą „Nova Lituania“.
XV „Medvėgalio menų festivalis“ baigėsi ir dar kartą įrodė, kad mūsų žmonės tikrai mėgsta, vertina ir supranta profesionalųjį meną ir, kad jiems jo reikia. Štai ką savo „Facebook“ paskyroje, tik pasibaigus renginiui parašė žiūrovė Ugnė Mažonaitė: „Vidurvasario vakaro šventė. Vienintelis toks menų festivalis, 15-us metus gyvuojantis Medvėgalio piliakalnio viršūnėse, kur kaskart sugrįžus jaučiuosi, kaip namuose. Garsai, vaizdai, šlaite susėdę žiūrovai, smagūs pašnekesiai ir (ne)tikėti susitikimai su pasiilgtaisiais. Tradicija, kurios laukiu visus metus, nes vieną kart pabuvus, nebeįmanoma praleisti“.

Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Informaciją pateikė Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius, „Medvėgalio menų festivalio“ sumanytojas ir vadovas Vytautas Jankauskas.
Nuotraukos Rolando Meškausko