XIV- oji respublikinė paroda- konkursas „Aukso vainikas”

By 2019-01-07 29 birželio, 2020 Renginių archyvas

2019 – ųjų sausio 6 d., per Tris karalius, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre surengtos respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo iškilmės. Jau XIV-ojo konkurso pirmųjų vietų laimėtojai – po vieną vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą –  apdovanoti simboliniais aukso vainikais kaip geriausi 2019 metų liaudies meistrai.

Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.
Į respublikiniame konkurse – parodoje šiais metais Šilalei atstovavo regioninio turo Tauragėje I-ųjų vietų laimėtojai: medžio drožėjas Alfonsas Maulius ir kryždirbys Alvydas Pocius. Alvydas Pocius apdovanotas specialiuoju diplomu už savitą tradicijų interpretaciją. Specialiaisiais diplomais, anot komisijos narės Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovės, vyriausiosios specialistės dr.  Teresės Jurkuvienės, apdovanoti „tik išskirtiniai meistrai, kurie sužavėjo ir apstulbino vertinimo komisiją kokiomis nors ypatingomis savo kūrybos savybėmis“. Alfonsui Mauliui įteiktas respublikinio konkurso dalyvio padėkos raštas ir atminimo dovana. Iš viso respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje dalyvavo 27 menininkai iš 10 apskričių.
„Aukso vainikais“ pasidabino viena liaudies meno karalienė – juostų audėja Edita Dapšienė iš Šiaulių bei du karaliai: kryždirbys Antanas Viskantas iš Mažeikių ir akmentašys Valdas Bandza iš Kelmės. Per 14 metų šis ypatingas apdovanojimas įteiktas 31 liaudies meistrui, o vainikų išdalinta net 37.
Didžiuojamės savo krašto tradicinės liaudies dailės lobyno puoselėtojais ir linkime jiems gražių ir kūrybingų metų bei išskirtinio asmeninio braižo ir toliau kalbinant medį.

Šilalės r. sav. kultūros centro informacija
Nuotraukos Tomo Budrecko