„Aukso vainikas 2017“
Antradienis, 09 Sausis 2018 14:03

Respublikinis konkursas „Aukso vainikas“  Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas nuo 2005 metų. Šis prestižinis apdovanojimas skiriamas tradicinio meno meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučių, sodų, verbų kūrimas ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėles ir kiti tradicinės formos paminklai). Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatyti ir populiarinti jų kūrinius, įvertinti bei pagerbti talentingiausius kūrėjus. Kryždirbys Alvydas Pocius (Dvarčių km., Šilalės r.) dalyvavo respublikiniame „Aukso vainikas 2017“ konkurse, kuris 2018 m. sausio 6 d. vyko Rokiškio krašto muziejuje. Iš viso dalyvavo 28 liaudies meistrai, iš jų 8 kryždirbiai ir 3 kalviai.
Specialūs diplomai įteikti už poeziją tapyboje - Zenonui Bulgakovui, už savitą tradicijos interpretaciją ir spalvas - audėjai Aldona Morkūnaitei-Valkauskienei, už tradicijos puoselėjimą Lietuvoje ir pasaulyje - kryždirbiams Aleksui Eugenijui Kulviečiui ir Pranui Petroniui, tautinių kostiumų audėjai - Editai Šūmakarienei už gražų debiutą, už aukštą meistrystę - kalviui Stanislovui Špukui ir už įspūdingą debiutą - kryždirbiui Daliui Udrakiui.
II-ąją vietą vaizduojamosios dailės kategorijoje pelnė grafikė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš Utenos, III-ąją – medžio drožėjas Steponas Kaminas iš Telšių. Taikomosios dailės grupėje antroji vieta skirta Vytautui Raukčiui iš Šilutės rajono, trečioji – šiaudinių sodų rišėjai Linai Živatkauskaitei-Žaliauskienei iš Lazdijų rajono. Kryždirbystės srityje antroji vieta teko skulptoriui, kryždirbiui Rimantui Zinkevičiui iš Ukmergės, trečioji – kryždirbiui Andriui Bieliukui iš Šakių rajono.
2017 m. geriausiais metų meistrais paskelbti - vaizduojamosios liaudies dailės meistras, medžio drožėjas Zenonas Skinkis iš Vilkaviškio, taikomosios liaudies dailės meistrė, keramikė Virgilija Silvestra Šufinskienė iš Kuršėnų ir skulptorius, kryždirbys Adolfas Teresius iš Garliavos.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Šilalės  rajono savivaldybės kultūros centro scenos režisierė (etninei kultūrai)  Jolanta Kažukauskienė.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla