Šilalės šokėjų sėkmė „Patrepsynėje 2016“
Penktadienis, 20 Gegužė 2016 10:51

Gegužės 14 d. Kurtuvėnų dvaro ratinėje (Šiaulių r.) vyko ŠALIES MOKINIŲ FOLKLORINIŲ ŠOKIŲ VARŽYTUVĖS „PATREPSYNĖ 2016“. Varžytuvėse dalyvavo daugiau kaip šimtas šokėjų porų (iš 18 savivaldybių), atrinktų rajonų atrankiniuose turuose. Šilalės rajono atstovai išrinkti per Šilalės rajono folklorinių šokių šventę- varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“  (organizatoriai Šilalės r. sav. kultūros centras ir VšĮ „Etnoklubas“ ). Šventėje dalyvavo 26 šokėjų poros iš  Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos,  Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos, Simono Gaudėšiaus gimnazijos, Šilalės r. sav. kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „Gers smuoks“ ir „Smuokiuka“ bei VšĮ „Etnoklubas.

Šokėjus ruošė vadovės Olga Jogminienė, Giedrė Fasci, Irmina Kėblienė, Jolanta Kažukauskienė. Vertinimo komisijai vadovavo Džiuljeta Ragauskienė, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokių grupės "Dūkymėlis" vadovė, kiti vertinimo komisijos nariai:  Šilalės r. sav. mero patarėja Rima Norvilienė,  Jovita Voverienė, Šilalės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai, Laima Andrejauskienė, Šilalės meno mokyklos  choreografijos mokytoja metodininkė,   Jūratė Augienė, UAB „Molupis ir KO“ mažmeninės prekybos direktorė, folkloro ansamblio „Veringa“ narė, bei respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė  2013“ pažengusiųjų šokėjų grupės nugalėtojai – Darina Stasytytė ir Rapolas Beržinis. Smagiai grojant jungtinei Radviliškio (Jūratė ir Donatas Stakvilevičiai, K. Levickaitė ) ir Šilalės kultūros centro muzikantų grupei,  poros, šokdamos „Patrepsynės“ šokius,   varžėsi  ne tik trijose  (pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusiųjų) šokėjų grupėse, bet ir savo krašto šokių („Grečenikė“, „Greičpolkis“) varžytuvėse. Visi šokėjai apdovanoti padėkos raštais bei  šventės rėmėjo UAB „Molupis ir KO“ riestainiais bei saldumynais, o geriausios šokėjų poros (pradedančiųjų grupėje - 5 poros, pažengusiųjų grupėje- 4 poros, patyrusiųjų grupėje- 1 pora)  laimėjo ne tik specialiuosius prizus, kurių  nemažai įsteigė vertinimo komisijos nariai bei Šilalės r. sav. kultūros centras, VšĮ „Etnoklubas“, bet ir įgijo teisę atstovauti Šilalės rajonui  ŠALIES MOKINIŲ FOLKLORINIŲ ŠOKIŲ VARŽYTUVĖSE „PATREPSYNĖ 2016“.

Varžytuvių (rajono turo)  vertinimo komisija šauniai padirbėjo, nes atrinktos šokėjų poros respublikiniame etape pasirodė puikiai: Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 5 b kl. mokiniai DIANA PUDŽIAMYTĖ ir ORESTAS JURČYS tapo nugalėtojais PRADEDANČIŲJŲ  šokėjų grupėje , PAŽENGUSIŲJŲ grupėje  antri buvo  Šilalės r. sav.  kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro grupės „Gers smuoks“ šokėjai AISTĖ KULIKAUSKAITĖ ir JONAS GUDAUSKAS, PATYRUSIŲJŲ šokėjų grupėje  VšĮ „Etnoklubas“  nariai GUODA RUPŠYTĖ ir  NETAS KLIMAVIČIUS tapo nominatais- geriausiai pašoko šokį „Polka tūpt“ ir pateko į geriausių šios kategorijos šokėjų penketuką.

Šauniai pasirodė visi Šilalės rajono šokėjai:  ne kartą pateko į stipriausių šokėjų ketvertus, laimėjo įvairių prizų ir nominacijų.  Nominantėmis tapo šios poros:

Mažiausiųjų grupėje jauniausia Šilalės šokėjų pora GABRIELĖ BUKAUSKYTĖ ir ANDRIUS URBONAS („Smuokiuka“), šauniausiai pašokę šokį „Ką tu teci“.

AUSTĖJA IGNOTAITĖ ir EITVYDAS BUDRECKAS ( VšĮ „Etnoklubas“),  šauniausiai pašokę šokį  „Kadagys“.

URTĖ KĖBLAITĖ ir ROKAS  AURYLA („Gers smuoks“),  šauniausiai pašokę „Polka dribsiukas“.

PAŽENGUSIŲJŲ šokėjų grupėje AISTĖ KULIKAUSKAITĖ ir  JONAS GUDAUSKAS („Gers smuoks“),  šauniausiai pašokę šokį „Vilties valsas“.

AUŠRINĖ VIRŠILAITĖ ir DOVYDAS MOCKEVIČIUS (VšĮ „Etnoklubas“) - varžytuvių finale šauniausiai pašokę „Rolenderis“.

JUSTĖ BUKAUSKYTĖ ir SVAJŪNAS PETROKAS (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija),  varžytuvių finale šauniausiai pašokę šokį „Latrišas“.

PAULINA TURAUSKYTĖ ir NOJUS KONONOVAS (Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija)  bei KORNELIJA ANDREJAUSKAITĖ  ir DOMINYKAS DARGEVIČIUS (VšĮ „Etnoklubas“) šauniai pasirodė pusfinaliuose, o Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokiniai GUODA GRIŠKUTĖ ir GIEDRIUS JOKUBAUSKAS - šaunūs varžytuvių dalyviai. Respublikinio turo dalyvius ruošė mokytoja Giedrė Fasci,  nugalėtojus ir nominantus- Irmina Kėblienė, Jolanta Kažukauskienė.

Smagiai nuteikė ir šauni šokėjų klasės draugų bei tėvelių palaikymo komanda.

Šokėjus vertino LATVIJOS CHOREOGRAFIJOS VIRTUOZAS,  ŽIURI PIRMININKAS ERNESTS SPIČS ir KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO MOKYTOJA, VAIKŲ FOLKLORO ANSAMBLIO „RATILĖLIS“ VADOVĖ ALVYDA ČESIENĖ.

Folklorinių šokių puoselėtojai  apdovanoti  padėkos raštais, organizatorių prizais, kurių daugybę nukaldino kalvis Albertas Martinaitis, o Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai  atiteko vienas iš vertingiausių prizų – žemaitiškos  Skalmanto Barkausko kanklės.

Už paramą  nuoširdžiai dėkojame Šilalės rajono savivaldybei  bei  UAB „Molupis ir KO“- Arūno ir Birutos Cibičių įsteigtų prizų užteko ne tik Šilalės rajono šokėjams, bet ir respublikinio turo dalyviams, muzikantams.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/per-simta-patrepsynes-sokeju-poru-vos-tilpo-kurtuvenu-dvaro-ratineje-56-627273

http://www.tvnet.lv/izklaide/skatuve/608787-kas_ir_patrepsyne_uz_kurieni_vedam_danci

Šokių varžytuvės. Daugiau ir aukštesnės rezoliucijos nuotraukas netrukus galėsite pažiūrėti ir parsisiųsti http://patrepsyne.blogspot.lt/

Vaizdo medžiaga

https://www.facebook.com/V%C5%A1%C4%AE-Etnoklubas-1725800324372984/

Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro informacija
Nuotraukos Alvydo Januševičiaus,  Jolantos Urbonienės, Guodos Juškaitės


 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla