Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2019“ finalas
Antradienis, 14 Gegužė 2019 10:07

Gegužės 11 d. Šiaulių miesto arenoje vyko RESPUBLIKINĖS MOKSLEIVIŲ FOLKLORINIŲ ŠOKIŲ VARŽYTUVĖS „PATREPSYNĖ 2019“.
Tradicinis, penkioliktą kartą organizuojamas renginys, propaguojantis lietuvių folklorinius šokius, skatinantis vaikų ir jaunimo raišką bei kultūringą bendravimą laisvalaikiu, kasmet pritraukia vis daugiau šokėjų ir jų vadovų iš visos Lietuvos.

2019 m. varžytuvės skiriamos Žemaitijos metams, todėl jose buvo šokami tik Žemaitijoje užrašyti šokiai.
Varžytuvėse dalyvavo apie šimtas šokėjų porų, atrinktų rajonų atrankiniuose turuose. Kasmetiniai tradicinio renginio organizatoriai- etnokultūros puoselėtojai Diana ir Albertas Martinaičiai bei Šiaulių kultūros centras. Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis" instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija" (vad. Jūratė Stakvilevičienė).  Šilalės rajono atstovai išrinkti per Šilalės rajono folklorinių šokių šventę- varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“ (organizatoriai Šilalės r. sav. kultūros centras). Atrinktos mūsų rajono šokėjų poros respublikiniame etape pasirodė tikrai šauniai: Šilalės raj. sav. Laukuvos kultūros namų folkloro  ansamblio „ Dūzginėlis“ nariai Kotryna Jogminaitė  ir Justas Kėbla apdovanoti nominantų  diplomais už šauniausiai pašoktą šokį „Gyvateris“. Gabija Pakalniškytė ir Kristupas Grigalavičius diplomus galo už šauniausiai pašoktą šokį „Patrepsienis“. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos pora Emilija Pociūtė ir Augustinas Mažutis savo pogrupyje tapo nugalėtojais ir varžėsi finale.
PAŽENGUSIŲJŲ grupėje  Šilalės r. sav.  kultūros centro NVŠ „Etnokultūros studija“ šokėjai Greta Girčytė ir Eimantas Betingis  apdovanoti nominantų diplomais už šauniausiai pašoktą šokį „Gailitis“. To paties kolektyvo nariai Dovilė Tamašauskaitė   ir Dovydas Navardauskas  tapo nominantais – geriausiai pašoko šokį „Viengierka“, o Emilija Girčytė ir Arminas Zdanavičius apdovanoti diplomais už šauniausiai pašoktą šokį „Tancius“.  Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvo „Dūzginėlis“ pora Akvilė Beinoriūtė ir Lukas Šemetas gavo diplomus už šokį „Rai Rita Tam“. Šauniai pasirodė visi Šilalės rajono šokėjai, net jei kam ir pasisekė truputį mažiau, tai nesumažino užsispyrimo kitais metais pasirodyti geriau. Mūsų šokėjai ne kartą pateko į stipriausių šokėjų ketvertus, laimėjo įvairių prizų. Respublikinio turo dalyvius ruošė mokytojos Olga Jogminienė, Angelė Grikšienė, Irmina Kėblienė ir Ilona Raudonienė.
Mūsų šokėjus palaikė ir smagiai nuteikė  šauni draugų palaikymo komanda. Folklorinių šokių puoselėtojai  apdovanoti  padėkos raštais, organizatorių prizais ir akmeniniais amuletais, kuriuos nukalė  kalvis Albertas Martinaitis.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Emilio Jucio, Olgos Jogminienės, Giedrės Norvaišaitės

Daugiau informacijos: https://bit.ly/2YsufT1.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla