Edukacinių užsiėmimų ciklas „Aš myliu kūrybą“ Kaltinėnuose
Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2018 11:54

Edukacinių užsiėmimų ciklas „Aš myliu kūrybą“ Kaltinėnų kultūros namuose vyko įgyvendinant Šilalės rajono savivaldybės etninės plėtros programą.
Šiemet toliau gilinome žinias ir dirbome su vilnos sluoksna „Vilnos vėlimo amatai šiandienos buityje“, kurį sudarė du mokymai. Šiuos užsiėmimus vedė Aldutė Rimkienė. Edukacijos metu dalyviai turėjo puikią galimybę gilinti žinias vėlimui šlapiuoju būdu su karštu vandeniu ir muilu, užsiėmimo metu visi dalyviai nusivėlė puikias, šiltas riešines. Antrasis mokymas - "Aksesuarai iš filco“. Susipažino su filco panaudojimo galimybėmis ir pasiuvo išskirtinį telefono dėkliuką. Smagūs vilnos vėlimo užsiėmimai - tai meditacija, kūryba, buvimas su savimi.

Taip pat vyko du užsiėmimai pynimo iš vytelių, kuriuos vedė tautodailininkas Vytautas Radvila, kuris papasakojo ir parodė, kad pynimas iš vytelių spinduliuoja ypatingą atmosferą, malonų medžio kvapą. Pynimo darbai ugdo dėmesį darbo kokybei, darbštumą ir kūrybiškumą.
Pindami dalyviai pajuto, kad pynimas nereikalauja didelės fizinės jėgos, bet būtina pirštais pajusti, kaip vytelę išlankstyti, norint, jog ji atgultų į savo vietą ir gražiai atrodytų. Prie tokio puikaus senovinio amato buvo malonu prisiliesti.
Skatinant Pietų Žemaitijos kulinarinio paveldo saugojimą ir senųjų patiekalų prisiminimą buvo suorganizuoti du gardūs edukaciniai susitikimai Gineikių kaimo bendruomenės namuose (tam pritaikyta virtuvė) „Smagu širdžiai, gardu pilvui“. Puiki šeimininkė Adelė Vitkienė supažindino su senoviniu mielinių bandelių tešlos gaminimo būdu, specifika. Antrojo gardaus susitikimo metu Kristina Vitkienė pasakojo ir mokė, kaip susukti Žemaitišką kastinį senoviškai su šaukštu ir naujausiomis technologijomis. Taip pat parodė, kaip pagamint kanapių druską. Kartu pasigaminome ir Kūčių vakarienei tinkantį patiekalą- silkę.  Degustuojant pagamintą kulinarinį paveldą padarėme edukacinių užsiėmimų apžvalgą.

Informaciją ir nuotraukas pateikė projekto vadovė Neringa Eitutienė

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla