VIII-oji Žemaitijos regiono etnokultūrinė vakaronė
Trečiadienis, 28 Lapkritis 2018 12:38

Lapkričio 23 d. jau VIII-ąjį kartą vyko Žemaitijos regiono etnokultūrinė vakaronė, skirta atkurtos Lietuvos 100 - mečiui. Į tradicinę vakaronę susirinko per 200 vaikų ir jaunimo ne tik iš Šilalės rajono, bet ir iš Šiaulių, Kelmės, Klaipėdos, Mažeikių, Tauragės, net Pasvalio rajonų.

Šokėjams grojo muzikantai iš Šilalės kultūros centro (vad. Vaclovas Rudys), Šiaulių folkloro ansamblis „Vieversėlis” (vad. Arūnas Stankus), Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblis „Alksnioka” (vad. Dainora Petrikienė), Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Kuršiukai”(vad. Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirdas) muzikantai.
Etnokultūrinės vakaronės metu vyko edukaciniai juostų vijimo mokymai, kuriuos vedė KRAŠTO TRADICIJŲ PUOSELĖTOJŲ KLUBO tautodailininkė Nijolė Daučiūnaitė iš Mažeikių.
Ne vieno akį patraukė prie muzikantų kampelio ant kraičio skrynios kabantis lininis „Pasiūlymų maišelis”, į kurį kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė kvietė mesti užrašytus pasiūlymus 2019 metais organizuojamai etnokultūrinei stovyklai, skiriamai Žemaitijos metams paminėti. Jau iš anksto suplanuota žirgelio tema įpareigojo vadovus kaip reikiant ruoštis, o vakaronės dalyviai pateikė puikių minčių. Tad daugiausia ir įdomiausių idėjų pateikusiems dalyviams atitenka puikiausiai akmenį prakalbinusio tautodailininko Alberto Martinaičio akmeniniai amuletai - žirgeliai. Jie per tradicinę etnokultūrinę naktį bus įteikti šiems minčių pateikėjams: Svajūnui Petrokui, Nedai Šimkūnaitei, Rūtai Žąsytytei (Šilalė), Ūlai Ivinskytei (Kaltinėnai), Jūratei Sruogytei (Šiauliai), Jonui ir Jovitai (Pasvalys), Audronei Kubiliūtei, Evelinai ir Andrejui (miestas nenurodytas).
Net dvi valandas be perstojo šokę folklorinius šokius dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti žemaitiška koše, žolelių arbata ir pratęsti bendravimą etnokultūrinėje diskotekoje Atvirame jaunimo centre. Susirinkusių mokytojų, folkloro ansamblių vadovų, atlydėjusių vaikus ir jaunimą į tradicinę vakaronę, laukė malonus pasibuvimas, pasidalijimas gerąja patirtimi, kuriame dalyvavo ir Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas.
Renginys dalinai finansuojamas Šilalės rajono etninės kultūros programos lėšomis.
Dėkojame pagrindiniam renginio rėmėjui - Šilalės rajono savivaldybei, kavinei „Ugnija”, VšĮ „Etnoklubas”, informaciniam rėmėjui - UAB „Šilalės artojas”, „Šilalės naujienos”.

Informaciją pateikė Ilona Raudonienė - Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai).
Nuotraukos ir vaizdo įrašai Guodos Juškaitės - Šilalės r. sav. kultūros centro projektų vadovės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla