Moliūgų – žibintų vakaras Laukuvoje
Pirmadienis, 05 Lapkritis 2018 11:36

Spalio 28 d. prie Laukuvos kultūros namų įžiebėme šviesą, atsinešę skaptuotą moliūgą – žibintą.
Kultūros namuose veikė moliūgų - žibintų  kūrybinės dirbtuvės, kuriose visą savaitę skaptavome, pjaustėme išaugintus moliūgus ir darėme įvairias skulptūras. Iš moliūgų pastatėme piramidę ir paskyrėme ją Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Moliūgų - žibintų vakarą Laukuvoje organizuojame jau treti metai. Tai ne helovinas, tai - šviesos palydėtuvės ir tamsos sutiktuvės. Tai įžanga į šaltą ir jau tamsų metų laiką, kuris tam pat savaip gražus. Šiais metais, nors gamtos sąlygos buvo nepalankios moliūgų auginimui, buvome nustebę, kad pavyko surinkti gana nemažą skaičių. Įžiebę moliūgus, pasidžiaugę jų šviesa, vaišinomės karšta moliūgų sriuba, ragavome blynus. Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas ir miestelio bendruomenės pirmininkė Birūta Viknienė pasveikino visus vakaro dalyvius ir įteikė daugiausiai užauginusiems moliūgų  atminimo dovanėles. Vakaro siurprizą dovanojo Rietavo kultūros centro suaugusiųjų žmonių šokių kolektyvas (vadovė Rima Pleškienė). Jie šoko Oginskio dvare šoktus šokius ir suteikė šventei iškilmingumo ir prasmės.
Nuoširdžiai dėkojame miestelio bendruomenei, jos pirmininkei, seniūnui, kavinės „Juodasis serbentas“ savininkams ir darbuotojams.

Laukuvos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Virginija Mikutavičienė
Nuotraukos autorės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla