Laukuviškiai išvykoje į 49-tąją Respublikinę kaimų kapelų šventę-varžytuves „Grok, Jurgeli, 2018“
Ketvirtadienis, 25 Spalis 2018 09:29

Spalio 20 d. 49-tąjį kartą legendinėje Kauno sporto halėje šurmuliavo Respublikinė „Grok, Jurgeli, 2018 šventė - varžytuvės. Šventė subūrė tūkstančius gerbėjų, kurie kartu su kapelomis dainavo, šoko, linksminosi. Dėl teisės atstovauti savo kraštui Respublikinėje „Grok, Jurgeli” šventėje šiais metais šalies regionuose varžėsi 32 kolektyvai. Aštuonios liaudiškos muzikos kapelos iškovojo teisę dalyvauti pagrindinėje šventėje Kaune.

„Grok, Jurgeli“ varžytuvėse Kaune jau 4-ąjį kartą teko dalyvauti ir Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro  Laukuvos kultūros namų liaudiškos muzikos kapelai “Laukuva“, vadovas Alfredas Šniaukas. Šventėje varžėsi liaudiškos muzikos kapelos: „Ringuva“ iš Šiaulių rajono, „Simnyčia“ iš Alytaus rajono, „Pliumpa“ ir „Zyplių dvaro” kapela iš Kybartų rajono, kuri ir tapo varžytuvių nugalėtoja, „Linksmuolė“ iš Visagino, „Salako muzikantai” iš Zarasų rajono, „Svaja“ iš Lazdijų rajono ir mes, kapela „Laukuva“, iš Šilalės rajono. Svečio teisėmis žiūrovus linksmino „Lėvena“ iš Panėvežio rajono, Aleksandro Stulginskio universiteto kapela „Ūkininkas ir Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“.
Renginį vedė aktoriai Gintaras Vidmantas ir Birutė Prekevičiūtė-Meškauskienė. Vadovaujant šventės vyr. dirigentui A. Stulginskio universiteto kapelos “Ūkininkas“ vadovui Romualdui Sadzevičiui, visos kapelos grojo tradicinį maršą „Suk, suk ratelį“ (muzika E. Pylipaičio) ir „Grok, Jurgeli“ (muzika A. Bražinsko). Renginio vedėjai paskelbė varžytuvių pradžią ir, pakvietę po dvi kapelas varžytis tarpusavyje, ragino žiūrovus balsuoti už mėgstamiausius kolektyvus. Kiekviena kapela pristatė  savo regioną. Mes varžėmės su liaudiškos muzikos kapela „Svaja“ iš Lazdijų rajono. Savo varžovams įteikėme simbolinį Laukuvos herbą, kvietėme žiūrovus aplankyti mūsų kraštą ir šiemet lietuviškos mokyklos 100 metų jubiliejų švenčiančią Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija.
Šventė baigėsi jungtinės kapelos atliekamu linksmu kūriniu „Vakaruškos“ (muzika B. Muro) ir didžiulio sūrio įnešimu į sceną. Dalyviai buvo pakviesti į vakaronę pasidalinti šventės įspūdžiais, pabendrauti.
Nuoširdžiai dėkoju prisidėjusiems prie mūsų išvykos, taip pat saviveiklininkams už kantrybę, atsidavimą, liaudiškos muzikos puoselėjimą, tradicijų tęstinumą.

Alfredas Šniaukas, kapelos „Laukuva“ vadovas
Nuotraukos Svetlanos Šniaukienės


 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla