Šilališkiai 10-ojoje „Patrepsynėje“
Ketvirtadienis, 15 Gegužė 2014 14:54

Gegužės 10 d., šeštadienį, Šiaulių arenos didžiojoje salėje net 121 šokėjų pora iš visos Lietuvos varžėsi 10-osiose respublikinėse moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė 2014“ . Šiemet mūsų rajono šokėjai šoko visose trijose šokėjų kategorijose: pradedančiųjų , pažengusiųjų ir patyrusiųjų. Juos ruošė mokytojos- vadovės Irmina Kėblienė, Jolanta Kasputytė, Alma Rumšienė.

Varžytuvių nominantai:
Pradedančiųjų kategorijoje nominuotos 3 poros: dvi Šilalės raj. savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Smuokiuka“ (vad. Irmina Kėblienė ir Jolanta Kasputytė) poros - Urtė Kėblaitė ir Hubertas Šimkus už geriausiai pašoktą šokį „Barborytė“, už kurį taip pat atiteko nuolatinio „Patrepsynės“ rėmėjo kalvio Arūno Vaičelio nukaldinti geležiniai batai bei Liepa Mikalauskaitė ir Tadas Gudauskas- už geriausiai pašoktą šokį „Mykita II“.
Iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos šokusi pora Ugnė Zarankaitė ir Dovydas Mockevičius nominuoti už šokį „ Skrodelis“.
Patyrusiųjų kategorijoje geriausiai sekėsi Guoda Bernotaitei ir Arnoldui Kurpeikiui iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (mokyt. Irmina Kėblienė). Ši pora už visus geriausiai pašoko „Marcelės valsą“.
Visi šauniai šokę Šilalės raj, šokėjai apdovanoti padėkos raštais, „Patrepsynės“ puodeliais, saldumynais bei vertinimo komisijos narių įsteigtais prizais. Nominantai pamaloninti paveikslų reprodukcijomis, kuriose pavaizduoti senoviški lietuviški zodiako ženklai . VšĮ „Etnoklubas“ šokėjams atiteko net 6 kelialapiai į 27-uosius žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursus Kelmėje (liepos 15-18 d.)
Varžytuvėse prigijo VšĮ „Etnoklubas“ sugalvotas šūkis: „Jeigu šoki Patrepsynėj- širdis Lietuvoj Tėvynėj“.
Visi dalyviai dėkoja pagrindinei varžytuvių sumanytojai ir organizatorei Dianai Martinaitienei bei šauniai jos komandai, Šilalės raj. savivaldybės kultūros centrui, Simono Gaudėšiaus gimnazijos bei Dariaus ir Girėno progimnazijai.

Informaciją bei nuotraukas pateikė Šilalės raj. savivaldybės kultūros centro praktikantė Guoda Juškaitė

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt
Follow us: @15minlt on Twitter15min on Facebook

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla