Kraštiečių šventė Bijotuose
Pirmadienis, 30 Liepa 2018 10:13

Kaip ir kasmet, kiekvieną liepos trečią šeštadienį, visi rinkosi į tradicinę - šeštąją Bijotų kraštiečių šventę. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų, Bijotų seniūnijos seniūno Stepono Jasaičio sumanymu, buvo pastatytas paminklas „Laisvės varpas“. Jį statė bijotiškis akmens meistras Jonas Rukas ir skulptorius Mindaugas Jankauskas. Paminklo statybą savo lėšomis parėmė Bijotų krašto žmonės ir Šilalės rajono savivaldybė. Tai mūsų visų dovana Lietuvai jubiliejaus proga. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo Telšių Vyskupo Generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius ir Girdiškės parapijos klebonas Vytautas Šiaudvytis. Vėliau buvo pašventintas paminklas „Laisvės varpas“. Skambėjo 100 varpo dūžių.
Šventėje dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus. Visi šventės dalyviai pasirašė ant paminklo „Laisvės varpas“ atidengimo akto, kuris buvo įdėtas į kapsulę ir įmūrytas į paminklo pamatą.
Antroje šventės dalyje N. Paškevičiaus parko vasaros estradoje koncertavo liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“, grupė „Ainiai“, o vakare vyko „Sare Roma“ pasirodymas ir diskoteka.

Informaciją pateikė Kristina Mizgirienė, Bijotų laisvalaikio salės renginių vedėja
Nuotraukos Kristinos Mizgirienės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla