„Rasų - Joninių“ šventė Šilalės pušyne
Antradienis, 26 Birželis 2018 13:42

Birželio 22  dieną Šilalės miesto pušyne vyko tradicinė Rasos-Joninių šventė. Šilališkiai ir svečiai rinkosi palydėti trumpiausią naktį ir dalyvauti linksmose liaudiškos muzikos kapelų varžytuvėse. Šventę pradėjome tradiciniu ėjimu pro šventinius vartus, dalyvavo simbolinėje Rasų apsiprausimo-apsivalymo apeigoje, kad šventę pradėtume švarūs tiek vidumi, tiek ir išore.

Vėliau, prisiminę pagrindinius Rasų – Joninių šventės akcentus ir apvainikavę visus Jonus ir Janinas, pradėjome tradicinės muzikos kapelų ir muzikavimo grupių varžytuves. Jose dalyvavo ne tik  Šilalės rajono kapelos: „Šilojus“ (vad. A. Šimkus) „Laukuva“ (vad. A. Šniaukas), „Padkava“  (vad. A.Juodviršis), Šilalės r. sav. kultūros centro tradicinės muzikos kapela  (vad. A. Juodviršis), Tarvydų parko kapela (vad. K. Tarvydas), bet ir svečiai iš Kelmės kultūros centro -  liaudiškos muzikos kapela „Kelmynė“ (vad. G. Rukas).  Tarp kapelų pasirodymų vyko vainiko mėtymo, Jono lagamino kilnojimo, siūlų vijimo,  paparčio žiedo ieškojimo ir kt. varžytuvės. Visos kapelos ne tik grojo, dainavo ir dovanojo gerą nuotaiką. Šilalės kultūros centro kapelai talkino ir pagal jų muziką šoko suaugusiųjų šokių kolektyvas „Mainytinis“ (vad. L. Andrejauskienė).  Traksėdžio laisvalaikio salės kapelos  „Padkava“ muzikantai  į sceną atvyko kitaip nei visi: su visais darbo įrankiais, tikru arklio traukiamu vežimu, keturračiais ir net baikerio motociklu. Gal tai ir papirko žiūrovus, o gal dėl nuostabios muzikos ir linksmų dainų 2018 metų geriausios kapelos vardą laimėjo traksėdiškių „Padkava“. Jiems atiteko tautodailininko Alfonso Mauliaus išdrožtas prizas „Geriausia  kapela-2018“.
Dainininkas Edmundas Kučinskas visus sušildė nuostabiomis dainomis ir nuoširdžiu bendravimu su publika. Šventę užbaigė DJ „Audio broliai“ diskoteka jaunimui.
Dėkojame visiems muzikantams, šokėjams ir, žinoma, žiūrovams, kurie nepabūgę vasaros lietaus šventė šventę ir dovanojo ją vieni kitiems.

Informaciją pateikė scenos režisierė etnografijai Ilona Raudonienė
Nuotraukos kultūros centro savanorės Ievos Špečkauskaitės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla