Užgavėnių linksmybės Šilalėje 2018
Ketvirtadienis, 15 Vasaris 2018 12:46

2018 m. vasario 13 dieną Šilalėje Užgavėnių šventė prasidėjo jau nuo ankstaus ryto. Persirengėlių komanda su muzikantais šurmuliavo visame Šilalės mieste. Aplankė Šilalės savivaldybę, seniūniją, važinėjo  po miestą kviesdami visus mažus ir didelius prie Šilalės r. sav. kultūros centro, į vakare vyksiančią Užgavėnių šventę. O vakarop du broliai - pilietis Lašininis ir pilietis Kanapinis įsivėlę į konfliktą  dėl palikimo, paragino  visus šilališkius ir miesto svečius švęsti Užgavėnių šventę. Visas žinias iš įvykio vietos pranešinėjo „ Šilalės radijo“  žurnalistė (Ilona Raudonienė).

Ir nors konfliktui išspręsti pastangų įdėta daug, be pagalbos niekaip neapsieita. Brolių ateitį būrė atvykę čigonai, visus gydė daktarai, linksmino  ubagai ir mankštino  žydai. O gausus žiūrovų  būrys  rungėsi polkos rungtyje.  Vaikai kuo greičiau ir dailiau pynė Morei kasas, jaunuoliai ir  vyrai turėjo kuo ilgiau išlaikyti Morės rankines, vyko šokėjų  konkursas, muštynės su maišais. O kokia šventė  be  šaunių muzikantų? Smagius šokius grojo jungtinė kapela (vad. V. Rudys). Blynais ir arbata vaišino kavinė „ Ugnija“. Užgavėnių blynus kepė Atviro jaunimo centro „Pulsas“ savanoriai.  Gardžia žuviene vaišino Šilalės kultūros centras, kurią virė Rimas Šedbaras iš Kaltinėnų.
Besisukant šokių sūkuryje buvo galima pasidžiaugti ir persirengėlių kaukėmis. Tad išrinkome gražiausias vyriškas ir moteriškas kaukes, apdavanojome  geriausius  šokėjus ir aktyviausius bei gražiausiai pasipuošusius vaikus.
Kaip kiekvienais  taip ir šiais metais Lašininiui teko nusileisti Kanapiniui bent iki kitos žiemos, tačiau žiemos blogybės baigiasi tik tuomet, kai sudeginama Morė. Tai atlikti sukvietėme pačius archajiškiausius Užgavėnių personažus: gervę, raitelį ant balto arklio, ožį, giltinę bei Kanapinį su Lašininiu.
Šventėje dalyvavo Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblis „ Veringa“ (vad. J. Kažukauskienė), liaudiškos muzikos kapela „ Šilojus“ ( vad. A. Šimkus), vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai  „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“ (vad. I. Raudonienė) bei Lietuvos pensininkų sąjungos „ Bočiai“ Šilalės rajono bendrija (meno vadovė Z. Vainorienė).
Sudeginę  Morę ir atsikratę  visų blogybių, prisišokę, patriukšmavę, žiemą iš kiemo išvarę, išsiskirstėme į namus.

Šventės rėmėjas - kavinė „Ugnija“.
Informacinis rėmėjas – Šilalės naujienos.

Informaciją pateikė Ilona Raudonienė, Šilalės kultūros centro scenos režisierė (etnografijai).
Nuotraukos Ievos Špečkauskaitės ir Guodos  Juškaitės.


 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla