VII - oji Žemaitijos regiono etnokultūrinė vakaronė 2017
Trečiadienis, 29 Lapkritis 2017 12:02

2017 m. lapkričio  24 d. į Šilalės rajono savivaldybės kultūros centrą sulėkė daug gražaus jaunimo - per 200 šokėjų, nes čia vyko  jau VII-oji tradicinė Žemaitijos regiono etnokultūrinė vakaronė. Šiemet vakaronė skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams paminėti. Džiugu, kad į organizuojamą vakaronę atvyksta jaunimas ne tik iš Šiaulių (vad. Arūnas Stankus), Šiaulių rajono Raudėnų, Kuršėnų (vad. Jovita Lubienė ir Alma Steponavičienė), Šiaulių logopedinės mokyklos (vad. Jūratė Sruogytė), Mažeikių (vad. Dainora Petrikienė), Platelių (vad. Aivaras Alminas), Klaipėdos (vad. Alvydas Vozgirdas), bet vis daugiau prisijungia ir mūsų rajono mokyklų mokinių iš  beveik visų ugdymo įstaigų. Vakaronė prasidėjo filmų peržiūra. Pernai 2016 m. vakaronės metu buvo pristatytas etnokultūrinis filmas „Aukšti kalna, lygias lunkas“ I dalis, sukurtas per etnokultūrinę stovyklą „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“. Šiemet peržiūrai pateikta  filmo „Aukšti kalna, lygias lunkas“ II-oji dalis. Apie nuveiktus darbus stovyklos metu bei sukurtus filmus vakaronės dalyviams papasakojo Šilalės kultūros centro direktorė, projekto „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“ sumanytoja Irmina Kėblienė. Tai ne pirmas filmas apie piliakalnius. Per kelerius metus ketinama nufilmuoti visus Šilalės krašto piliakalnius, įamžinti apie juos sukurtas Šilalės krašto sakmes, padavimus, dainas.
Po filmų peržiūros visus smagiai nusiteikusius pakvietėme pašokti. Šokiams grojo jungtinė kapela – kalvis, tautodailininkas, instrumentų meistras Albertas Martinaitis, kalvis Arūnas Vaičelis bei jo žmona Diana Vaičelė, folkloro ansamblių vadovas Alvydas Vozgirdas su savo dukra, puikia smuikininke Liepa Vozgirdaite bei gražiu būriu vaikų folkloro ansamblio „Kuršiukai“ muzikantų, mūsų šilališkis muzikantas Vaclovas Rudys. Pasišokti tradiciškai užsuko ir mūsų rajono meras Jonas Gudauskas su žmona Zita. Per pertraukėles mūsų svečiai pasakojo padavimus apie savo krašto piliakalnius. Vėliau visus pakvietėme pasivaišinti gardžia koše, kastiniu su karštomis bulvėmis ir arbata.
Už visas vaišes dėkojame Šilalės rajono savivaldybei ( lėšų renginiui organizuoti skirta iš Šilalės rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros programos), Šilalės kultūros centrui, VšĮ „Etnoklubui“, rėmėjams - kavinei „Ugnija“. Ačiū sakom ir informaciniam rėmėjui „Šilalės artojas“,  Šilalės r. sav. internetinei svetainei  bei „Šilalės naujienos“.

Nuotraukos: Ievos Špečkauskaitės.
Informaciją pateikė Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro scenos režisierė etnografijai  Ilona Raudonienė

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla