Žemaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų šventė „Kaip sako mūsų senoliai“
Trečiadienis, 29 Lapkritis 2017 11:14

Šilalės r. sav. kultūros centras turėjo gražią tradiciją kasmet rengti liaudiškos muzikos kapelų varžytuves. Keletą metų ši tradicija buvo nutrūkusi. Siekiant atgaivinti šį gražų renginį, šiais metais  Šilalės kultūros centras kartu su Šiauduvos kaimo bendruomene ir laisvalaikio sale, kuriai vadovauja Sigita Laurinavičienė, suorganizavome Žemaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų šventę „Kaip sako mūsų senoliai“, skirtą Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams paminėti,  kuri kitais metais turėtų išaugti į varžytuves.

O mūsų tikslas - atgaivinti liaudiškos muzikos kapelų šventę, įtraukiant vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapelas, siekiant propaguoti lietuvių liaudies dainą ir instrumentinę muziką.
Tad lapkričio 25 d. 12 val. ne tik šiauduviškius, bet ir  aplinkinių miestelių žmones pakvietėme paklausyti liaudiškos muzikos. Šventėje dalyvo 6 kapelos, iš kurių - 2 vaikų, pasipuošusios  tautiniais kostiumais. Tai Kelmės kultūros centro folkloro ansamblio „Judlė“ tradicinė kapela, vad. Angelė Jovaišaitė, Kaltinėnų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela, vad. Vileta Gailevičienė, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Miltauja“, vad. Birutė Jasaitienė, Šilalės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šilojus“, vad. Aivaras Šimkus,  Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų vaikų liaudiškos muzikos kapela, vad. Stasys Butkus ir Laukuvos kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Laukuva“, vad. Alfredas Šniaukas. Laukuviškiai atsivežė ir mažajį pasakotoją, Simoną Daukantą, kuris dūnininkų tarme papasakojo įdomią pasaką apie vištą ir žąsį.
Visus dalyvius ir žiūrovus pasveikinti su gražia atgimusia švente atvyko Šilalės meras Jonas Gudauskas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė.
Kaip  kiekviena šventė turi pradžią, taip turi ir pabaigą. Šilalės kultūros centro direktorės pavaduotojas Antanas Kazlauskas visoms dalyvavusioms kapeloms ir renginio organizatoriams bei pagalbininkams įteikė padėkas bei dovanas. Gražų ir smagų koncertą vainikavo bendra lietuvių liaudies daina „Giedu dainelę“, kurią visi kartu ir padainavome, pritariant jungtinei dalyvių kapelai.
Dėkojame šventės rėmėjams – Šilalės rajono savivaldybėi (šventei organizuoti lėšų skirta iš Šilalės rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros programos), Šilalės rajono savivaldybės kultūros centrui, Šiauduvos kaimo bendruomenei, nuolatiniui informaciniui rėmėjui „Šilalės artojas“, internetinei svetainei „Šilalės naujienos“ bei Šilalės rajono savivaldybės internetinei svetainei.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etninei kultūrai) Jolanta Kažukauskienė, nuotraukos socialinio darbo organizatorės Erikos Gargasės.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla