Regioninė paroda-konkursas „Aukso vainikas“
Ketvirtadienis, 26 Spalis 2017 11:15

Lietuvos liaudies kultūros centras 2005 m. įsteigė „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatatyti ir populiarinti parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.

Tauragės krašto muziejuje surengta tryliktoji regioninė (Tauragės apskrities) paroda „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybės – iš viso 23 autoriai. Spalio 24 d. įvyko parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. Komisija, sudaryta iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistų ir Tauragės rajono dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui.
Savo kūrinius pristatė penki šilališkiai: Alvydas Pocius, Antanas ir Regina Petraičiai, Rita Urbonaitė ir Alfonsas Maulius.
Regioniniame ture už liaudies vaizduojamąją ir taikomąją dailę III-ąsias vietas laimėjo tauragiškiai medžio drožėja Ona Paulauskienė už skulptūrą ir Zenonas Radvilas už juvelyriką, II-ąsias – šilališkis medžio drožėjas Alfonsas Maulius už medžio skulptūrą ir tauragiškė Milana Jaceničienė už audinius.
Pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko Laimutė Ašmonaitienė iš Jurbarko už tapybą, taip pat jurbarkiškė Elena Montvydienė už siuvinėtas staltieses bei šilališkis kryždirbys Alvydas Pocius. Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks sausio 6 d., per Tris karalius Rokiškyje.

Informaciją pateikė
Antanas Kazlauskas, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas
Viliutė Ružinskaitė, Tauragės krašto muziejaus muziejininkė-etnografė
Nuotraukos R. Vaitkaus


Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus, LNKC Tautodailės poskyrio vadovė dr. Teresė Jurkuvienė, kryždirbys Alvydas Pocius, medžio drožėjas Alfonsas Maulius.


Liaudies meistrai, tautodailininkai, komisijos nariai, savivaldybių atstovai.


A. Kazlauskas, R. Petraitė, A. Petraitis, A. Pocius, A. Maulius, R. Urbonaitė

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla