Paskelbti Respublikinio pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena 2017“ nugalėtojai
Ketvirtadienis, 05 Spalis 2017 10:34

2017 m. rugsėjo 30 d., Druskininkuose vyko Respublikinis pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena 2017“. Konkurso tikslas – gaivinti ir puoselėti etninės kultūros tradiciją – pasakomąją tautosaką, jos žanrų įvairovę, tarmes; išaiškinti, paskatinti ir pagerbti autentiškiausius, originaliausius tautosakos pateikėjus ir atlikėjus. Dalyvavo 30 pasakotojų  iš ivairių Lietuvos regionų. Šilalės kraštui atstovavo: Zenonas Levickis, Virginija Geštautienė ir Renata Gužauskienė. Konkurso laureatė (Gran pri) "Glauniausias pasakorius 2017" išrinkta druskininkietė Stasė Kvaraciejienė, Druskininkų kultūros centro folkloro ansamblio „Stadalėlė“ narė. Jai premiją skyrė 200 Eur.
Pirmų  vietų  laimėtojams buvo įteikti diplomai kategorijose: pateikėjas (vyresnio amžiaus žmonės, tradiciją perėmę natūraliai iš savo šeimos, bendruomenės) Vanda Mockevičienė (Varėnos r.);
Kategorijoje - folkloro ansamblių nariai - Zita Jokubynienė (Šakių r.);  Zenonas Levickis (Šilalės r.) - kategorijoje - asmenys, savarankiškai išmokę pasakoti šiuolaikinėje kultūros terpėje (iš pateikėjų, leidinių ir pan.). Jiems premijos atiteko po 100 Eur.
Visi dalyviai gavo padėkas už dalyvavimą pasakotojų konkurse „Žodzis žodzį gena 2017“, už tarmių, pasakojamosios tradicijos ir jos žanrų įvairovės populiarinimą, puoselėjimą ir sklaidą. Komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė, docentė, LLTI Dainyno skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja, Bronė Stundžienė padėką už įsimintiniausią pasakojimą įteikė Virginijai Geštautienei. Džiaugiamės jų laimėjimais ir tikimės, kad ir toliau garsins mūsų kraštą gražiais pasakojimais, kurių pas mus  tiek daug yra užrašyta.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etninei kultūrai) Jolanta Kažukauskienė.
Nuotraukos koncertų (spektaklių) organizatorės Renatos Gužauskienės ir režisieriaus padėjėjos Virginijos Geštautienės.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla