Išausta tapatybė
Antradienis, 11 Liepa 2017 10:13

Liepos 6-ąją, minint Valstybės dieną Dubingių piliavietėje, kur kadaise kilo ir gyveno Lietuvos valstybingumą ne kartą gynusi garsi Radvilų giminė, vyko konkursas ir iškilmingas koncertas „Išausta tapatybė  2017“, tiesiogiai transliuojamas LRT televizijos. Renginio žiūrovai  turėjo progą iš arti pamatyti dailius, puošnius visų regionų lietuvių drabužius, kuriuos demonstravo per 300 konkurso finalininkų iš visos Lietuvos.

Šventę  pradėjo Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris visus pasveikino su Lietuvos gimtadieniu ir palinkėjo visiems vienybės, bendruomeniškumo  ir patriotiškumo kasdieniuose darbuose. Skambėjo žymių atlikėjų  atliekamos dainos apie Lietuvą. O  dvidešimt pirmą valandą, tiesioginės transliacijos metu, visi traukėme „Tautišką giesmę“, kurią pradėjo žymus atlikėjas Andrius Mamantovas.
Vėliau vyko konkurso „Išausta tapatybė“ respublikinis turas.Regioninių turų nugalėtojai  tą  vakarą susirungė baigiamajame tautinio kostiumo konkurso  etape. Mūsų rajonui atstovavo du kolektyvai iš Šilalės rajono savivaldybės  kultūros centro bei Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė. Čia jie varžėsi keliose skirtingose kategorijose: asmeniniai moterų, vyrų, vaikų, šeimų ir bendrijų kostiumai, suaugusiųjų ir vaikų folkloro ansamblių, kitų mėgėjų meno žanrų kostiumai. Nugalėtojus rinko specialistų ir žymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija. Nors mūsiškiams prizų iškovoti nepavyko, bet nenusakoma nuotaika ir tikras džiaugsmas užliejo visų širdis giedant „Tautišką giesmę“,  „Lietuva, brangi“ ir dainuojant  kitas patriotines dainas. Tai buvo gražios ir prasmingos akimirkos, primenančios, kad tikroji Lietuvos dvasia gyva, tyra ir vieninga.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos  Jūratės Augienės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla