Joninės Kaltinėnuose
Pirmadienis, 26 Birželis 2017 17:08

Išaušus Joninių rytui Kaltinėnų miestelyje prasidėjo Joninių šventė, o miestelio bažnyčioje  -  Šv. Jono atlaidai.  Nuo 14 val. A. Stulginskio gimnazijos stadione pasportuoti nusiteikusiųjų laukė sportinės žaidynės, o  19 val. ant Pilių piliakalnio  - Joninių šventės koncertas. Nors visus, susirinkusius į šventę,  sutiko apniukęs dangus, tačiau Kaltinėnų kultūros namų dramos kolektyvo nariai, įkūniję V. Bladykaitės pjesės „Ženteliai“ personažus, smagiai pradėjo Joninių šventę ir lietaus debesys prasisklaidė. Susirinkusius sveikino gaspadinė Barbė Repšienė (A. Bataitytė), savo sapną pasakojo ir jaunikio ieškojo Marceliutė Repšytė (N. Čėsnienė), svarbias  naujienas skelbė, paparčio žiedo ieškoti liepė, laužą uždegti leido Repšių samdinė Antosė (A. Betingienė).

Kriaučiukas Rapolas (M. Čėsna) svečius pristatinėjo ir pakalbėti ant scenos kvietė, visokius juokus ir nutikimus visiems pasakojo ir, kad vienam groti nereikėtų, pasišaukė Kaltinėnų kultūros namų moterų vokalinį ansamblį ir liaudiškos muzikos kapelą su vadove Vileta Gailevičiene. Kaimynė Izabelė  Kukulienė (R. Daunorienė) apie Joninių vainikėlius pasakojo ir savo sūnų Juziuką Kukulį (V. Sadauskį) išpiršti mergikėms norėjo. Žentelis Jonas Kalakutas papasakojo, kaip Marčeliutę į klėtį veržėsi dolerių pamatyti ir kaip buvo apgautas sužinojo. Nenusiminė dėl to Jonas, visiems smagiai komentavo ir  pristatė sportinių žaidynių nugalėtojus. Sporto aistruoliai buvo labai aktyvūs: net 7 krepšinio, 8 futbolo, 3 rankinio komandos varžėsi dėl pirmųjų vietų. Krepšinio I vietos laimėtojai -  komanda „Orangiutangiukai“, II – „Janis“, III – „Doniuko alus“. Futbolo I vietos laimėtojai -  komanda „Kaltinėnai“, II – „Upynos jaunimas“, III- „ A Komada 1“. Rankinio I vietos laimėtojai   -komanda „Turbo Salerka“ , II – „ Kalpokai“, III – „Šėtono vaikai“. Smiginio rungtyje I vietą užėmė Arūnas Korsakas, II- Gintautas Tūtoraitis, III – Remigijus Laugalys. Svarsčio kėlimo rungtyje nenugalimas buvo ir I vietą užėmė Antanas Kasputis, II- Vygandas Bagdonas, III- Laurynas Zakaras. Baudų metime taikliausi buvo ir  I- ąją vietą užėmė Tadas Žalandauskas, II- Dovydas Balčius, III - Gabrielius Bertašius. Nugalėtojus sveikino seniūnas Antanas Bartašius. Visus savo smagiu pasirodymu pritraukė Kaltinėniškiai gatvės gimnastai „Street Wariors“.
Smagi Rėpšių šeimyna pasveikino Jonus ir Janinas, grupės „Husarai“ ir „Divertismentas“ neleido visiems liūdėti ir kvietė įsisukti  į smagų Joninių šventės siautulį.
Organizatoriai dėkoja  visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

 

Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė
Nuotraukos Kamilijos Eitutytės ir Viktorijos Jokubauskaitės

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla