Šilalės kultūros centro folkloro ansambliui “Veringa” - 10 metų
Pirmadienis, 27 Gegužė 2013 01:00

Šilalės kultūros centro folkloro ansamblis “Veringa” susibūrė 2002 m. spalio mėnesį. Ansamblyje tada buvo 16 narių. Per dešimt kolektyvo gyvavimo metų, kolektyvo nariai šiek tiek keitėsi: vieni išėjo dėl vienokių ar kitokių priežasčių, kiti atgal sugrįžo po metų kitų, o yra keletas, kurie kolektyvą lanko nuo įsikūrimo pradžios, tai Laima ir Virginijus Andrejauskai, Asta Bukauskienė, Reda Ežerskienė, Vytas Jonikas, Lina Kaziukonienė. Šiuo metu  yra 20 kolektyvo narių.

Ansamblį nutarėme pavadinti Veringa, nes netoli Kvėdarnos, Šilalės rajone yra du piliakalniai – Kuplė ir Veringa.
Kolektyvas yra paruošęs keletą koncertinių programų, tai apie šienapjūtę, medžius, Šilalė – Karšuvos dalis, Šilalės krašto dainos, pagal išleitą dainų knygutę ATSKAMBĖJO AIDAS.
Folkoro ansamblis dalyvavo ne tik Pasaulio lietuvių dainų šventėje 2003 m., Lietuvos dainų šventėje “Būties ratu”, bet ir televizijos laidoje “Duokim garo”, kurioje sėkmingai pasirodėme.
Kolektyvas Šilalės kraštą garsina visoje respublikoje. Apsilankė ne viename folkloro festivalyje, Kaziuko mugėje Vilniuje, Į Rumšiškes vyko pasveikinti savo garsaus kraštiečio Lietuvos nusipelniusio kultūros veikėjo Vaidotą Albiną Stulgą , į Vilnių kraštotyrininką, istoriką Kazį Misių.
Folkloro ansamblis “Veringa” šiais metais atšventė jau savo 10 – ąjį gimtadienį. Šia proga Šilalės kultūros centre surengė koncertą. Norisi padėkoti kolektyvo nariams, buvusiems nariams už Šilalės krašto tradicijų puoselėjimą, aktyvią edukacinę veiklą.

Folkloro ansamblio “Veringa” vadovė Jolanta Kasputytė

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla