Šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2017“
Antradienis, 16 Gegužė 2017 11:24

Kurtuvėnų dvaro ratinėje š. m. gegužės 13 d. vyko šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvių finalas. Jame dalyvavo ir 9 poros šilališkių, kurios buvo atrinktos balandžio 5 d. per folklorinių šokių šventę – varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“.
Varžytuvių vedėja Damilė Martinaitytė pristatė visus dalyvius, kurie buvo pasipuošę savo etnografinio regiono tautiniais kostiumais. Kaip ir kiekvienais metais, varžytuvių šokėjus vertino tarptautinė komisija.

Diplomus už šauniausiai pašoktą šokį ,,Lazdinka“ gavo Elžbieta Šematulskytė ir Kristupas Grigalavičius iš Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Gers smuoks“ nariai, vadovės Ilona Raudonienė ir Jolanta Kažukauskienė.  Už šauniausiai pašoktą šokį ,,Dirižablis“ diplomai atiteko Akvilei Beinoriūtei ir Lukui Šemetui iš Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, vadovė Olga Jogminienė.  Šokį ,,Ulanas“ gražiausiai pašoko Gabrielė Bukauskytė ir Andrius Urbonas iš Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis ,,Smuokiukā“, vadovės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė.  Šauniausia pradedančiųjų šokėjų pora išrinkta Kamilė Mikalauskaitė ir Ruslanas Mikalauskas iš Ukmergės rajono Pabaisko pagrindinės mokyklos, vadovė Ramunė Radzevičienė.
Pažengusiųjų grupėje diplomus už šauniausiai pašoktą šokį ,,Melnykas“ gavo Guoda Rupšytė ir Netas Klimavičius iš Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“, vadovės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė. Už geriausiai pašoktą Šilalės krašto šokį „Šok, mergeli“ diplomus gavo net dvi šilališkių poros -  tai  Diana Pudžiamytė ir Orestas Jurčys iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos (vadovė Irmina Kėblienė) bei  Aistė Kulikauskaitė ir Jonas Gudauskas iš  Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“, vadovės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė.
Šauniausia pažengusiųjų šokėjų pora pripažinta Samanta Gestautaitė ir Rokas Toleikis iš Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Žilvita“, vadovė Laima Morkūnienė.
Varžytuvėse taip pat šauniai šoko ir  ne kartą į pusfinalius pakliuvo Morta Girčytė ir Ervinas Šeputis, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai, vadovė Irmina Kėblienė, Berta Lapinskaitė ir Eimantas Betingis Šilalės VšĮ „Etnoklubas“ nariai, vadovės Irmina Kėblienė ir Guoda Juškaitė, Eva Kolbergytė ir Donatas Vaitkus Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai, vadovė Gražina Pameditienė.
Varžytuvių metu buvo surengtos šokio „Šok, mergeli“ konkursas tik žemaičiams. Nugalėtojais išrinkti šilališkiai Diana Pudžiamytė ir Orestas Jurčys. Jiems atiteko riešinės. O komisijos pirmininko Ernests Spičs dukra atsiveštą gardų pyragą įteikė šilališkių porai Elžbietai Šematulskytei ir Kristupui Grigalavičiui.
Dėkojame visiems dalyviams ir jų vadovams už ištvermę, kantrybę ruošiant jaunuosius tradicinių šokių šokėjus.

Informaciją pateikė Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio
vadovė Jolanta Kažukauskienė.
Nuotraukos Virginijaus Mileškos, Ilonos Raudonienės, Jolantos Urbonienės,
Olgos Jogminienės.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla