Šilalės rajono pasakotojų ir folklorinių šokių konkursas suaugusiems
Antradienis, 02 Gegužė 2017 13:35

Š. m. balandžio 20 d. vakare, Šilalės kultūros centras sukvietė visus rajono pasakotojus ir folklorinių šokių šokėjus į konkursą suaugusiems, skirtą Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams paminėti. Dalyviai suvažiavo iš Kvėdarnos, Laukuvos, Pajūralio, Bilionių,Upynos ir Šilalės. Renginio vedančiosios (Šilalės kultūros centro darbuotojos Jolanta Kažukauskienė ir Ilona Raudonienė) pasisveikinusios su visais, pristatė komisiją, kuri vertino ir pasakotojus, ir folklorinių šokių konkurso dalyvius.

Komisijai vadovavo Astutė Noreikienė – Šilalės r. sav. viešosios bibliotekos direktorė, o jai talkino Vera Macienė – Šilalės r. sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja, Rasa Ramanauskienė – Šilalės kultūros centro chormeisterė, folkloro ansamblio „Veringa“ narė bei Zita Grudienė – Šilalės r. laukuvos kultūros namų, Bilionių laisvalaikio salės suaugusiųjų mėgėjų teatro narė. Visus susirinkusius pasveikino Šilalės r. sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė. Koks renginys be muzikantų? Šokiams grojo šauni jungtinė kapela: Vaclovas Rudys, Zigmas Levickis, Jonas Geryba, Dainora Taurinskienė, Alfonsas Maulius ir Arūnas Šerpytis.
Konkursą pradėjo šokėjai. Visi sustoję į ratą, pašoko pasisveikinimo šokį „Žemaitukas“. Toliau šokėjai šoko savo pasirinktos šokių grupės šokius. Trys poros atvykusios iš Laukuvos kultūros namų – Virginija ir Žydrūnas Petrauskai, Regina ir Remigijus Mikučiai bei Olga ir Saulius Jogminai šoko pirmos grupės pasirinktus šokius. Nugalėtojais tapo Virginija ir Žydrūnas Petrauskai. Antros grupės šokius šoko penkios poros – kvėdarniškiai Juzefa Lekavičienė ir Albinas Rimkus, Virginija Rumšienė ir Romas Jakas, Elena ir Vladas Stulgai, Lina ir Edvardas Jociai, upyniškiai Rasa ir Žydrūnas Kapučinskai. Šios šokių grupės nugalėtojais tapo Elena ir Vladas Stulgai iš Kvėdarnos.
Džiaugiamės ir pasakotojais. 7 dalyviai rungėsi dėl kelialapių į respublikinį pasakotojų konkursą Druskininkuose „Žodzis žodzį gena“. Valė Katutienė iš Kvėdarnos papasakojo apie Padievaičio piliakalnį, o Aleksandra – Olikė Karpienė iš Pajūralio - apie Medvėgalį. Apie Veringos ir Kuplės piliakalnius sužinojome iš Ilonos Raudonienės, nes ji - folkloro ansamblio „Veringa“ narė. Apie Miegės kalną įspūdingai papasakojo Renata Gužauskienė iš Upynos. Virginija Geštautienė šiame konkurse dalyvauja jau antrą kartą. Šiemet ji mums papasakojo apie Bilionių piliakalnį. O Zenonas Levickis iš savo mamos prisiminimų pasakojo „Nepavykin zalieta“. Kadangi Liuda Vismantaitė gyvena netoli Kaltinėnų, tai pasirinko pasakojimą apie Skuburlės kalną. Komisija pasitarusi išrinko tris dalyvius, kurie atstovaus Šilalės rajoną Druskininkuose. Kelialapius įteikė Renatai Gužauskienei, Virginijai Geštautienei ir Zenonui Levickiui.
Visi nugalėtojai ir dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir prizais, kuriuos įsteigė Šilalės kultūros centras. Komisija į konkursą atėjo ne tuščiomis. Savo atsineštas dovanas išdalijo konkurso dalyviams, kurie nelaimėjo prizinių vietų. Smagiai pasišokę, daug išgirdę gražių pasakojimų apie Šilalės piliakalnius, išsiskirstėme į namus. Kitais metais šis konkursas turėtų išaugti į regioninį. Už pagalbą dėkojame savanorei Gabijai Aurylaitei bei Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio „Veringa“ nariams.

Informaciją pateikė Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio
vadovė Jolanta Kažukauskienė.
Nuotraukos Stasio Čekio.

 
© 2013 Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras. Joomla templates by a4joomla